NAPRAWA/RENOWACJA

Szlifowanie nagrobka – (Usługa dotyczy nagrobków wykonanych z lastriko) Polega na mechanicznym szlifowaniu powierzchni pomnika w celu wygładzenia kamienia oraz usunięcia niezmywalnych zabrudzeń i przebarwień. Efektem jest gładki i czysty nagrobek, który następnie konserwujemy. Pomnik wygląda jak nowy i przez kolejne lata spełnia swoją rolę. Cena szlifowania nagrobka rozpoczyna się od już 170 zł (cena rośnie w zależności od rozmiaru i kształtu grobu). Dla porównania, ceny najtańszych na rynku pomników z kamienia zaczynają się od 1700 zł. Zatem jeśli nagrobek nie posiada znacznych ubytków zamów jego szlifowanie i za mniej niż 10% ceny nowego pomnika odnów jego wygląd.

Renowacja liter – Wszelkie znaki umieszczone na pomniku, ze względu na warunki atmosferyczne z czasem ulegają zniszczeniu. Nasza usługa polega na ich odbudowaniu w kształcie i kolorze możliwie najbliższym temu, który był stworzony pierwotnie. Prace polegają na oczyszczeniu powierzchni oraz starannemu nałożeniu farby (kauczukowa farba do kamienia, odporna na warunki atmosferyczne). Koszt renowacji liter wynosi 40 zł (dotyczy napisów do 60 znaków).

Malowanie drewnianych ram nagrobkowych – Jeżeli nagrobek zbudowany jest z drewna, konieczna jest jego okresowa konserwacja. Pomożemy w utrzymaniu jego wyglądu poprzez zeszlifowanie nadmiaru starej farby oraz pomalowanie odpowiednimi środkami do drewna. Kolor dostosujemy do obecnego odcienia ramy. Ceny zaczynają się od 30 zł i zależne są od zakresu prac niezbędnych do konserwacji/naprawy nagrobka.

Uszczelnianie nagrobka – Częstym problemem są wykruszające się uszczelnienia płyt lub ich całkowity brak. Powoduje to zwiększenie szansy na zniszczenie płyt pomnikowych, wykrzywianie nagrobka lub wręcz jego zawalenie. By zatrzymać dalsze niszczenie grobu uszczelnimy wszelkie połączenia pomiędzy płytami. Uszczelniaczem jakiego używamy jest odporny na warunki atmosferyczne, i co najważniejsze, elastyczny klej do kamienia, dzięki któremu szczeliny zostaną należycie zabezpieczone. Od tej chwili woda spływająca po pomniku nie będzie wnikała w jego wnętrze powodując wypłukiwanie ziemi, przechylanie, rozsadzanie kamienia podczas mrozu.

Prostowanie nagrobka – Ze względu na niestabilność gruntów, nieszczelność nagrobków czy zwykły upływ czasu pomniki często ulegają zapadnięciu. Sprzyja to kruszeniu spoin, wykrzywianiu płyt lub ich pękaniu.

Oferujemy Państwu możliwość wyprostowania pomnika. Prace polegają na całkowitym rozebraniu nagrobka, usunięciu starych spoin, wyrównaniu i utwardzeniu terenu oraz ponowne ułożenie kamieni z użyciem odpowiednich spoin budowlanych. W przypadku nagrobków z lastriko można dodatkowo wyszlifować każdy element, co sprawi, że będzie ładnie i kompleksowo odnowiony. Ceny prostowania nagrobka zaczynają się od 500 zł i zależą od jego wielkości, a przede wszystkim od wielkości poszczególnych elementów. Niektóre części pomnika ważą nawet 300/400 kg, by je bezpiecznie zdemontować i zamontować ponownie potrzebna jest odpowiednia ilość osób. Stąd koszt takich prac zależy głównie od rozmiarów tychże elementów.  

Copyright © Grevit.pl 2012 
All rights reserved. Kopiowanie lub rozpowszechnianie treści bez zgody właściciela zabronione.

Design and coded by SOLVET