Opieka nad grobami, sprzątanie grobów - Jakość wykonania

         Dołożyliśmy wszelkich starań by świadczone przez nas usługi (opieka nad grobami, sprzątanie grobów) były wykonywane z największą starannością. Klient płacąc za usługę otrzymuje najwyższą jakość wykonania zlecenia. Poświęciliśmy wiele czasu by opracować własny schemat działania, gwarantujący najlepsze efekty. Dzięki wypracowanemu, efektywnemu systemowi pracy każde zamówienie realizowane jest z tą samą, wysoką i powtarzalną jakością. Wiedza jaką zdobyliśmy na temat dostępnych detergentów, rodzajów kamienia z jakich wykonane są nagrobki, ich wzajemnej reakcji w zależności od pory roku, pozwala dostosować nasze działania do sytuacji zastanej. Dążymy do tego by klient korzystający z naszych usług miał świadomość współpracy z profesjonalną firmą, dzięki której nie będzie musiał martwić się o efekty. Gwarantujemy, że korzystając z naszej oferty raz, powrócą Państwo ponownie. Oto kilka przykładów wykonanych zleceń z miasta Pszczyna.

Zdjęcia prezentują stan przed wykonaniem usługi - aby zobaczyć efekt umieść kursor na zdjęciu i odczekaj kilka sekund.

 

 

      Różne rodzaje kamienia z jakiego wykonane są nagrobki wymagają odpowiedniego traktowania. Łatwo bowiem zniszczyć pomnik czyszcząc go zbyt silnymi środkami chemicznymi lub używając niewskazanych narzędzi. Pomniki w Polsce najczęściej wykonane są z takich kamieni jak: granit, piaskowiec, lastriko gładkie, lastriko płukane-twarde, marmur. Poniżej prezentujemy kilka informacji na temat każdego z tych materiałów, rozpatrując problem przez pryzmat czyszczenia powierzchni. Grevit - Sprzątanie grobów, opieka nad grobami na najwyższym poziomie!

 

  Lastriko płukane-twarde

        Nagrobki wykonane z tego materiału są częstym obrazkiem na polskich cmentarzach i nie ma się co dziwić, ponieważ jest to kamień, który w przystępny sposób daje się odświeżyć. Używając popularnych środków czyszczących i szczotek ryżowych można pozbyć się zabrudzeń. Wymaga to wkładu pracy i czasu jednak efekt jest zauważalny.

 

   Lastriko gładkie

       Kamień, który nie toleruje ostrych narzędzi. Szczotka druciana czy nawet ryżowa może spowodować uszkodzenia wymagające interwencji fachowca. Środki chemiczne należy usuwać za pomocą zwykłej szmatki lub szczotki z miękkiego włosia. Wielu ludzi próbuje różnych sposobów by nadać temu kamieniowi blask. Pasta do butów, rozpuszczalnik, lakierowanie... to tylko niektóre z pomysłów przynoszących opłakany efekt w postaci nie dających się usunąć plam. Natomiast woskowanie lastriko to dobry pomysł, który poprawia wygląd a także nie pozwala zabrudzeniom trwale przywierać. Zabieg trzeba powtarzać, jednak pozwala to utrzymać nagrobek w porządku.

 

   Granit

       Granit to kamień, który zdecydowanie nie lubi chemii. Używanie detergentów i ostrych szczotek można jedynie zniszczyć powierzchnię. Istnieje silny środek dzięki, któremu da się pozbyć plam i zacieków jednak pozostaje on tajemnica firmy.

 

   Piaskowiec 

       Piaskowiec to, kruchy i miękki kamień, który również wymaga specjalnego traktowania, jego porowata struktura nie toleruje chemikaliów i tłustych środków. Woskowanie czy pastowanie zdecydowanie nie jest dobrym pomysłem. Na rynku istnieją specjalistyczne środki do pielęgnacji tego kamienia.

 

   Marmur

        Marmur to jeden z rzadziej spotykanych materiałów na cmentarzach, nie tylko ze względu na wysoki koszt ale i warunki atmosferyczne w naszym kraju. Kruchy kamień ulega szybko korozji i nie toleruje ostrych narzędzi jak również chemikaliów. Zwykła woda i szmatka to najbezpieczniejszy sposób.

 

Grevit - Opieka nad grobami, sprzątanie grobów Katowice i całe woj. śląskie, Zapraszamy!

 

Copyright © Grevit.pl 2012 
All rights reserved. Kopiowanie lub rozpowszechnianie treści bez zgody właściciela zabronione.

Design and coded by SOLVET